DÜNYA SÜT GÜNÜ

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) almış olduğu bir karar doğrultusunda 1 Haziran Dünya Süt Günü, 1 Haziran’ı içine alan hafta ise Dünya Süt Haftası olarak kabul edilmektedir. Sütün insan sağlığı açısından önemine ilişkin farkındalığın artırılması ve sektörün yaratmış olduğu ektilere dikkat çekebilmek adına Dünya Süt Günü her yıl farklı ülkelerde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır.

Bilindiği üzere ülkemizde Dünya Süt Günü önceki dönemlerde 21 Mayıs günü kutlanmaktayken son yıllarda ülkemizde de 1 Haziran’da çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ancak gerek bazı sivil toplum kuruşlarının gerekse özel sektörün geçtiğimiz yıllarda 21 Mayıs gününü Dünya Süt Günü olarak kabul ettiği müşahede edilmektedir. Sektörümüzde bu anlamıyla birliği sağlamak, Dünya Süt Günü vesilesi ile süt tüketiminin önemin vurgulamak ve sektörümüze ilişkin farkındalık oluşturmak açısından oldukça önemlidir.

 

Sektörümüzdeki tüm sivil toplum kuruluşlarının bu yıl 20.si kutlanacak olan Dünya Süt Günü kapsamındaki faaliyetlerini 1 Haziran günü gerçekleştirmeleri sektör bütünlüğü açısından faydalı olacağı Konseyimizce mütalaa edilmektedir. Bu kapsamda, tüm sektör paydaşlarının katılımlarını ve desteğini sağlamayı teminen Dünya Süt Günü çerçevesinde kuruluşunuzca hayata geçirilmesi planlanan faaliyetler hakkında Konseyimizin bilgilendirilmesi hususunda gereğini bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

ULUSAL SÜT KONSEYİ  

HABERE AİT BAĞLANTILAR
Tüm Haberler
 BİZE ULAŞIN
ADRES :
Fatih Mahallesi 1101. Sokak No:7, Efeler / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster
TELEFON :
0 (256) 211 30 14
FAKS :
0 (256) 211 40 09
SOSYAL MEDYA :
https://twitter.com/ADSYB_
 ADSYB DÜVE İŞLETMESİ
ADRES :
Alamut Mah. Alamut Sokak No:884, 09760 Bozdoğan / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster