Hayvan ve Hayvansal Ürünlerin İthalat İşlemlerinde Elektronik Kayıt Sistemi Kullanımına Başlanacaktır.

​Hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalat işlemleri ile ilgili Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü sorumluluğunda aktif 23 Veteriner Sınır Kontrol Noktası (VSKN) Müdürlüğü ve yetkilendirilmiş Bakanlığımız İl Müdürlüklerince yürütülen ithalat kontrolleri ve yetkili İl Müdürlükleri ile Genel Müdürlüklerce kontrol belgesi onaylama işlemleri ile ilgili olarak web tabanlı elektronik kayıt sistemi geliştirilmiştir.

01 Eylül 2019 tarihinden itibaren yukarıda belirtilen tüm ithalat işlemleri elektronik kayıt sistemi ile gerçekleştirilecektir.

Söz konusu sistemin hayvan veya hayvansal ürün ithalatı gerçekleştirmek isteyen firma ve kişiler tarafınca da kullanılması gerektiğinden ilgililerin Bakanlığımız VSKN/İl/İlçe Müdürlüklerine başvurarak ücretsiz olarak sisteme kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

https://hbs.tarbil.gov.tr/  web adresinden giriş yapılacak sistemin kontrol belgesi ve Veteriner Giriş Belgesi doldurma işlemlerini açıklayan video http://content.tarimtv.gov.tr/asset/86m75x9q/7UPn97mm.html adresinde yer almaktadır.

01 Eylül 2019 tarihinden itibaren kesin kullanıma başlanacak olan sistemle ilgili aksaklıklara mahal verilmemesi amacıyla uygulama videosunun izlenmesi, gerek görüldüğü takdirde VSKN Müdürlükleri personelimizden bilgi alınması gerekmektedir.

HABERE AİT BAĞLANTILAR
Tüm Haberler
 BİZE ULAŞIN
ADRES :
Fatih Mahallesi 1101. Sokak No:7, Efeler / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster
TELEFON :
0 (256) 211 30 14
FAKS :
0 (256) 211 40 09
SOSYAL MEDYA :
https://twitter.com/ADSYB_
 ADSYB DÜVE İŞLETMESİ
ADRES :
Alamut Mah. Alamut Sokak No:884, 09760 Bozdoğan / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster