AÇDM - Aydın Çiftlik Danışma Merkezi

                Aydın Çiftlik Danışma Merkezi (AÇDM) ,ADSYB'nin tarımsal yayım ve danışmanlık birimi olarak 2012 yılından bu yana faaliyetlerine devam etmektedir. Bu hizmetler ile hayvancılık  işletmelerinin bilgi, teknik ve yöntemler konusundaki ihtiyaçlarının zamanında ve yeterli düzeyde karşılanması hedeflenmektedir. Tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri yetiştiricilerin, tarımsal üretim, işleme ve pazarlama sürecinin bütün aşamalarında karşılaştıkları problemler ve bunların birbirleriyle ilişkileri hakkında bilgi sahibi olmalarını, kendilerine, geliştirilen teknolojileri kullandırmak suretiyle, bu problemleri çözebilecek bilgi ve beceri kazandırılmasını ve kırsal alanda yaşam standardının yükseltilmesini, tarımsal işletme sahiplerinin eğitimi, yayım, danışmanlık ve bilgilendirme faaliyetlerini kapsamaktadır.

                AÇDM bünyesinde farklı alanlarda uzmanlaşmış 7 tarım danışmanı bulunmaktadır. Fakat Bakanlığın yayınladığı tebliğ gereğince bölüm uyumsuzluğu nedeni ile bu danışmanların sadece  2 tanesi aktif olarak yetiştiricilerimize danışmanlık hizmeti vermektedir. 2017 tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri döneminde 3 tarım danışmanımız  155 yetiştiriciye, 2018 tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri döneminde de 2 tarım danışmanımız 104 yetiştiricimize danışmanlık hizmeti vermiştir.

                Aydın Çiftlik Danışma Merkezi (AÇDM); kalitenin sürekli geliştirilmesi için üyelerimizin ve personelimizin eğitim ve motivasyonunun sağlanması ve geliştirilmesi çalışmaları içerisinde her yeniliği uygulamalı olarak üyelerimize duyurmak için, eğitim çalışmaları, fuar organizasyonları ve çiftçi toplantıları düzenlemektedir. ADSYB üyelerine yönelik her yıl düzenlenen tarım ve hayvancılık fuar gezileri ile yetiştiricilerin bilgi ve tecrübelerini artırmaları, yeni teknolojileri yakından takip etmesi sağlanmaktadır. ADSYB üyesi damızlık sığır yetiştiricilerinin gereksinim ve beklentilerinin karşılanması için işletme giderlerinin en büyük bölümünü oluşturan hayvan besleme giderlerini en aza indirmek ve doğru besleme yöntemlerinin uygulanmasını sağlamak için tüm eğitim faaliyetlerinde uzman öğretim üyeleri ile bu konulara önemle yer verilmektedir.

                Aydın Çiftlik Danışma Merkezi (AÇDM) olarak hedefimiz ; Aydın ilinde çevre ve hayvan refahını gözeten, kaliteli üretim yapan ve karlılığı yükselmiş işletmelere sahip olmak ve bu doğrultuda  faaliyetlerimizi sürdürmektedir.

 BİZE ULAŞIN
ADRES :
Fatih Mahallesi 1101. Sokak No:7, Efeler / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster
TELEFON :
0 (256) 211 30 14
FAKS :
0 (256) 211 40 09
SOSYAL MEDYA :
https://twitter.com/ADSYB_
 ADSYB DÜVE İŞLETMESİ
ADRES :
Alamut Mah. Alamut Sokak No:884, 09760 Bozdoğan / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster