BUZAĞI GÜZELLİK YARIŞMASI 29.03.2003

Aydın’ımızın hayvancılığına katkıda bulunabilmek için 29-Mart-2003 tarihinde Kuyucak İlçemizde Tarım İl Müdürlüğü ve Ör-Koop  ile birlikte “Buzağı Teşvik Yarışması  düzenledik.

Aydın Valimiz Sayın Muharrem GÖKTAYOĞLU  Aydın Milletvekilimiz ,Ör-Koop Başkanı ve Damızlık Birliği üyemiz Sayın Ahmet ERTÜRK Tarım İl Müdürümüz Sayın Şakir DÜMENCİ  ,Damızlık Birliği Başkanlarımız ‘ın ve Firma yetkililerinin  de hazır bulunduğu organizasyon saat 10.00 da başladı. Umduğumuzun üzerinde bir katılım gösteren tüm Davetlilere, yetiştiricilerimize ve emeği geçen ,katkıda bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.2 Bölümden oluşan Programımız  İlk olarak  konferansla başladı .Adnan Menderes Üniversitesi Zootekni Bölümü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Mürsel ÖZDOĞAN Hocamız  “ Süt Sığırlarının beslenmesinde görülen aksaklıklar ve çözüm yolları “ konusunda yetiştiricilerimize gerekli bilgileri ,görüntüler eşliğinde anlattı.Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Ercan KIZILAY Hocamızda “hayvancılıkta örgütlenmenin  önemimi “ yetiştiricilere ve misafirlere anlatarak soruları cevapladılar. Daha sonra Buzağı Yarışmasına geçildi.Yarışma şartlarına uyan , Nazilli, Bozdoğan, Kuyucak,  ilçelerinde ki yetiştiricilere ait 3 kategorideki 49 Buzağı katıldı. Değerlendirmeyi 9 Kişilik bir jüri heyeti ; işletme ve dış görünüş olarak 2 kategoride yaparak belirlediler.

1.grup değerlendirme  Holstein ırkı 27 Buzağı arasında yapıldı. Dereceye girenler ;

-1.M.Kamil ASLAN  Nazili Hamidiye  köyü 97639 numaralı Buzağı

-2.Doğan ÜLKÜ  Kuyucak  Pamukören köyü 96969 numaralı Buzağı

-3.Sezai ÖZTÜRK Nazilli  Mescitli  köyü 97244 numaralı Buzağı

2.grup değerlendirme Brown Swiss (montofon) ırkı 11 Buzağı arasında yapıldı     

 -1.Yılmaz AKKAYA Kuyucak Yöre köyü 95667 numaralı Buzağı

-2.Mustafa BİLİR Nazilli Güzelköy  köyü 2322 D numaralı Buzağı

-3.Ünal KÜÇÜK  Kuyucak Çobanisa Köyü  4466 R  numaralı Buzağı

3.grup değerlendirme Montbeliard ırkı 11 Buzağı arasında yapıldı.

-1.Nasuh YÖRÜKOĞLU Kuyucak Kurtuluş Köyü 97093 numaralı Buzağı

-2.Faruk ÖNAL  Nazilli Hamzallı Köyü 99001 numaralı Buzağı

-3.Hüseyin KARAKAYA  Kuyucak  97106 numaralı Buzağı

Buzağıların değerlendirilmesi sırasında jüri  heyeti seçim yapmakta çok zorlandı.Hepsi birbirinden güzel o kadar çok buzağı olunca tabi ki değerlendirmede kolay olmadı.Sonuçlar açıklanmadan konuşmalar yapıldı.Dereceye girenlere ,kurum ,kuruluş ve firmaların verdiği hediyeler dağıtıldı.Yarışmamıza katkıda bulunan ; Aydın, Kuyucak ve Nazilli Ziraat Odaları, Kuyucak Tarım Kredi Kooperatifi, Aydın Tariş, Tariş Yemta, CP Yem, Yöre Yem, Efes Yem , Purina Yem, Dekalp , Pionner, Ulusoy Tohumculuk, Anadolu Hayvancılık, Demsa Genetik, Ege-Vet, Pınar Süt, Altech,ve Kar-Vet ‘ e teşekkür ediyoruz. 

İlk olarak düzenlediğimiz bu çalışmamızı her yıl sizlerin desteği ile tekrar etmeyi istiyoruz.Bu ilk düzenlememizde gözden kaçan hatalarımız mutlaka vardır.Ama bundan sonra yapacaklarımızda daha dikkatli davranarak elimizden gelen gayreti göstererek sizlere daha güzelini sunmaya özen göstereceğiz.

Mehmet Sedat GÜNGÖR

Yön.Kur.Başkanı

SAYFA RESİMLERİ
BUZAĞI YARIŞMASI 2003
 BİZE ULAŞIN
ADRES :
Fatih Mahallesi 1101. Sokak No:7, Efeler / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster
TELEFON :
0 (256) 211 30 14
FAKS :
0 (256) 211 40 09
SOSYAL MEDYA :
https://twitter.com/ADSYB_
 ADSYB DÜVE İŞLETMESİ
ADRES :
Alamut Mah. Alamut Sokak No:884, 09760 Bozdoğan / AYDIN, TÜRKİYE
Konumu Göster